O nas

Witaj w naszych progach!


Sylwia i Janusz. Tutaj się urodziliśmy, tutaj się poznaliśmy, tutaj założyliśmy rodzinę i tutaj zbudowaliśmy dom. Zamysł był prosty: kawałek ziemi od rodziców, miłość – bo razem łatwiej, wspólny cel, ręce chętne do pracy i głowy pełne pomysłów. Augustynówka to suma wielu naszych pragnień, marzeń i planów które konsekwentnie, od wielu lat realizujemy. Chcemy pokazać Wam kawałek naszego cudownego świata, gdzie rytm życia dyktuje przyroda. 

Zapraszamy całym sercem! Wpadajcie zobaczyć, poznać, pobyć…poprostu! Do zobaczenia! 

Historia


Nie za górami, nie za lasami bo….w samym ich sercu. Błądząc palcem po przedwojennej mapie, szukaliśmy naszego kawałka ziemi, gdzie miałby stać nasz dom. To była zwykła łąka ale w głowach już tliły się marzenia o naszym azylu. Na przeszło 100-letniej mapie, pas naszej ziemi był nazwany Augustynówką. Nikt takiej nazwy nie używał, nikt tej nazwy nie pamiętał. Pytaliśmy pokolenia wstecz… Dziadek jak przez mgłę pamiętał, że będąc dzieckiem chodził do Augustynówki i zbierał grzyby w Augustynowym Borze. Widocznie nazwa nie była praktyczna, może trochę za długa. Została wyparta i zastąpiona łatwiejszą: Na Klinie.


Jakiś ślad pozostał dlatego chcieliśmy wiedzieć:  skąd? Jak? dlaczego? Instytut Geologii w Polsce potwierdził nam tylko fakt istnienia przed laty tej nazwy ale nie ma w archiwach żadnych zapisów na temat jej historii czy ówczesnych właścicieli ziemi. No cóż … nie udało nam się dotrzeć do żadnych bajkowych legend i pięknych, romantycznych opowieści. Nie pozostało nam nić innego jak reaktywować nazwę i z przyspieszonym biciem serca zacząć pisać własne rozdziały historii. Historii tego miejsca i ludzi. Tak się składa, że Wy jesteście częścią tej toczącej się opowieści. 

Co nas wyróżnia: 

Poczuj się jak w domu!

Jest coś co nas wyróżnia. Augustynówka to dom drewniany, wykonany z bali świerkowych, metodą tradycyjną. Dzięki temu możemy Wam zagwarantować unikatowy mikroklimat wewnątrz budynku. Drewno jest budulcem naturalnym. Ma właściwości higroskopijne: oddaje wilgoć jeżeli jest sucho i ją pochłania jeżeli zajdzie taka potrzeba. Dom drewniany “oddycha” i zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza.  Nasze drewniane ściany nie są pokryte żadnym dodatkowym impregnatem co pozwala na uwalnianie naturalnych olejków eterycznych, które bardzo korzystnie wpływają na organizm człowieka. Świerkowe fitoncydy mają właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze. Mieszkając w naszym domu stale poddajesz swój organizm subtelnej inhalacji. Ponadto lite drewno pozytywnie wpływa na kondycję psychiczną. Lubisz obcować z naturą? Przebywanie w lesie naprawdę odpręża. Mieszkając w domu z bali przenosisz część tej atmosfery do swojej codzienności. 
 Chodź, zamieszkaj! Przekonaj się sam!